مشاهده کردن ماشین پرونده دادگاه پرونده قتل

مشاهده کردن: ماشین پرونده دادگاه پرونده قتل اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تصویر العمل مثبت بازار طلا به بسته پیشنهادی اروپا با کم شدن قیمت سکه

 2 روز بعد از تحویل بسته پیشنهادی اروپا به کشور عزیزمان ایران جهت استمرار اجرای برجام، اکنون بازار طلا به عنوان یکی از دماسنج های اقتصاد به آن تصویر العم

تصویر العمل مثبت بازار طلا به بسته پیشنهادی اروپا با کم شدن قیمت سکه

تصویر العمل مثبت بازار طلا به بسته پیشنهادی اروپا با کم شدن قیمت سکه

عبارات مهم : اروپا

2 روز بعد از تحویل بسته پیشنهادی اروپا به کشور عزیزمان ایران جهت استمرار اجرای برجام، اکنون بازار طلا به عنوان یکی از دماسنج های اقتصاد به آن تصویر العمل مثبت نشان داده و 150 هزار تومان از حباب سکه کاسته شده است است.

به گزارش ایرنا، بازار سکه در دو ماه و نیم اخیر و بعد از اعمال برنامه محدودیت های ارزی در کشور با نشانه صیانت از منابع ارزی و جلوگیری از خروج سرمایه به محملی جهت سوداگری و تبدیل دارایی های نقد به سرمایه های قابل نگهداری تبدیل شد؛ حضور پررنگ دلالان و سفته بازان در این بازار بر شدت نوسان ها افزود به شکلی که قیمت سکه تمام را تا سه میلیون تومان نیز اوج برد.

تصویر العمل مثبت بازار طلا به بسته پیشنهادی اروپا با کم شدن قیمت سکه

با این حال از پنجشنبه هفته گذشته تا به امروز، از شدت این التهاب ها و نوسان ها کاسته شده است و بازار بیش از هر چیز تحت تاثیر قیمت جهانی هر اونس طلا و قیمت برابری دلار واقع شده است است به گونه ای که دست اندرکاران بازار طلا می گویند در مدت 2 روز، 150 هزار تومان از حباب قیمتی سکه کاسته شده است است.

«محمد کشتی آرای» مدیر کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران در این باره به ایرنا می گوید: در شرایط کنونی، بازار تحت تاثیر چند عامل واقع شده است است که مهمترین آنها فروکش کردن تقاضا و تب خرید در بین مردم هست؛ اگر تا دیروز عده ای در تلاش بودند تا دارایی های نقد خود را جهت حفظ ارزش به طلا تبدیل کنند، باید گفت که این تقاضا اکنون در بازار به تعادل رسیده است.

 2 روز بعد از تحویل بسته پیشنهادی اروپا به کشور عزیزمان ایران جهت استمرار اجرای برجام، اکنون بازار طلا به عنوان یکی از دماسنج های اقتصاد به آن تصویر العم

وی به بسته پیشنهادی اروپا که روز جمعه (15 تیر) تحویل کشور عزیزمان ایران شد، اشاره کرد و گفت: ارایه این بسته، عزم اروپایی ها به حفظ برجام و ادامه روابط اقتصادی با کشور عزیزمان ایران را نشان داد که نوعی دلگرمی را در بین فعالان اقتصادی ایجاد کرده است.

بسته پیشنهادی اروپا که روز جمعه 15 تیر ماه در آخر نشست وزیران امور خارجه کشور عزیزمان ایران و دیگر اعضای برجام انتشار یافت، در 10 ماده تنظیم شده است و مشمول بر مواردی چون حمایت از صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران است.

** چرایی استقبال از خرید سکه بانکی

در همه جای دنیا طلا یک دارایی مطمئن و ایمن محسوب می شود و در شرایط وجود ریسک، تقاضا جهت آن زیاد کردن می یابد؛ کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و در وقت هایی که اطمینان فعالان اقتصادی و حتی عامه مردم از آینده کم می شود، تقاضا جهت خرید طلا رو به زیاد کردن می گذارد.

تصویر العمل مثبت بازار طلا به بسته پیشنهادی اروپا با کم شدن قیمت سکه

در کشور عزیزمان ایران از آنجا که جهت خرید مصنوعات طلا باید در کنار اجرت ساخت، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت، در این شرایط مردم تلاش می کنند سکه بخرند لیکن به علت ضرب آن در بانک مرکزی از خلوص آن اطمینان بیشتری دارند و دیگر اینکه هزینه های اضافی بابت خرید آن نیز نمی دهند.

کشتی آرای با بیان اینکه «روشن نبودن آینده همکاری کشور عزیزمان ایران و اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام بر قیمت طلا و ارز اثرگذاشته بود»، گفت: ارایه این بسته باعث ثبات در بازارها و قیمت ارزی شد که در ماه های اخیر پی در پی زیاد کردن یافته بود.

 2 روز بعد از تحویل بسته پیشنهادی اروپا به کشور عزیزمان ایران جهت استمرار اجرای برجام، اکنون بازار طلا به عنوان یکی از دماسنج های اقتصاد به آن تصویر العم

وی در عین حال اثرپذیری بازار از عوامل روانی را رد نکرد و گفت: هفته گذشته شاهد انتشار خبر دستگیری دلالان مهم سکه بودیم که موجب شد قیمت ها از آن اثر پذیرد و نزولی شود.

این فعال صنعت طلا و جواهر تاکید کرد: این خبر باعث فروکاستن از بورس بازی در بازار سکه شد و در نتیجه امروز شاهدیم که بازار به سمت ثبات و واقعی شدن قیمت ها پیش می رود.

کشتی آرای خاطرنشان ساخت: می توان با اطمینان گفت که از دیروز (16 تیر) بازار تحت تاثیر قیمت ارز و بهای جهانی اونس طلا قرار داشته است.

تصویر العمل مثبت بازار طلا به بسته پیشنهادی اروپا با کم شدن قیمت سکه

به گفته وی، بهای این فلز زرد در بازارهای جهانی در روزهای اخیر زیاد کردن یا کم کردن محسوسی نداشته به همین علت دیروز شاهد کم کردن قیمت ها در بازار کشور عزیزمان ایران بودیم.

کشتی آرای تاکید کرد: در هفته های گذشته که بازار سکه تلاطم داشت، حباب قیمت سکه تمام حتی تا روز چهارشنبه هفته گذشته (13 تیر) به 550 هزار تومان رسید ولی اکنون 150 هزار تومان از این حباب کم شده است و میزان حباب در بازار به کمتر از 400 هزار تومان رسیده است.

این فعال بازار سکه، این روند کاهشی را علامت مثبت بازار کشور عزیزمان ایران به شرایط پیش آمده از جمله بسته پیشنهادی اروپا تعبیر کرد و گفت: فروش نفت و دریافت ارز حاصل از آن، سهولت در تجارت و نقل و انتقالات مالی و بانکی، رگ های حیاتی اقتصاد کشورند که بر بخش های مویرگی اقتصاد کشور نیز اثر می گذارند و بنگاه های اقتصادی بسته به میزان تجارت خود از آن تاثیر می گیرند.

وی افزود: به هر میزانی که تجارت و مراودات مالی با دنیا با سهولت بیشتری انجام شود، از شدت تبدیل نقدینگی به دارایی هایی چون سکه و طلا جلوگیری می شود.

به گزارش ایرنا، در نشست روز جمعه(15 تیر) وزیران امور خارجه کشور عزیزمان ایران و دیگر اعضای برجام (به جز آمریکا) ضرورت ایجاد کانال های موثر مالی جهت تعامل مستمر با ایران، توسعه روابط حمل و نقل دریایی (از جمله کشتیرانی و بیمه)، زمینی، هوایی و ریلی مورد تاکید طرف برابر قرار گرفت. همچنین حمایت از شرکت های اروپایی در برابر آثار فراسرزمینی تحریم های آمریکا در بیانیه نهایی آن مشهود بود.

ایران و طرف غربی در پی دستیابی به راهکارهایی هستند تا تحریم هایی آمریکا را که در 2 مرحله (اواسط مرداد و آبان ماه) اجرایی خواهد شد، بی اثر کنند.

خواسته های کشور عزیزمان ایران به طور مشخص، برطرف تحریم ها و تضمین های ملموس و عینی هست؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در مورد اینکه آیا بسته پیشنهادی قابل اجرا هست، می گوید که بسته از نظر کشور عزیزمان ایران کافی و دقیق نبوده هست؛ «همه می دانند که کشور عزیزمان ایران خویشتنداری و احتیاط به خرج داده هست؛ ما منتظر می مانیم تا ببینیم آیا سایر طرف های برجام نکاتی را که امروز مورد بحث قرار دادیم و در خصوص آنها توافق کردیم و در بیانیه کمیسیون یکسان برجام آمده هست، اجرا می کنند یا نه».

بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح تازه در آخر معاملات دیروز به 2 میلیون و 892 هزار تومان رسید؛ قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی اکنون به 1255 دلار کم کردن یافته است.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | بازار | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog